Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Батькам здобувачів освіти

Дата: 21 лютого 2022 о 09:20, Оновлено 3 березня 2023 о 15:15

Ви б хотіли, щоб ваша дитина палила? Ні? Тоді починайте з нею роботу вже зараз.

Психологи вважають, що малюк не закурить, якщо...

- ви зважаєте на нього, поважаєте його погляди, не пригнічуєте його.

Підліток починає курити, щоб продемонструвати світу, що він вже виріс: адже суспільство дозволяє курити дорослим, але не дозволяє це робити дітям. Куріння для підлітка - жест: "Я тепер дорослий!" Якщо батьки не пригнічують дитину, що дорослішає, поступово дозволяють йому все більше і більше питань вирішувати самостійно: з ким дружити, яку музику слухати, якій моді слідувати, як стригтися... у нього не буде гострої потреби доводити свою дорослість за допомогою сигарети. Безглузду підліткову манеру одягатися можна і перетерпіти заради того, щоб син не закурив.

- ви використовуєте будь-яку життєву ситуацію, щоб показати своє ставлення до куріння.

Будь-яку історію, побачену по ТБ або почуту по радіо, з якої явно видно, що куріння шкодить, прокоментуйте, розставте акценти. Це тільки здається, що діти не сприймають те, що при них говорять. Насправді все почуте накопичується у них в голові, як розрізнені шматочки мозаїки, а потім з цих шматочків складається єдина картина - точка зору.

- ви допоможете йому стати, хоч в чомусь успішнішим і компетентнішим, ніж однолітки.

Підліткові дуже важливо мати авторитет у оточуючих його друзів. Часто він починає палити, щоб здаватися в очах своєї компанії людиною досвідченою. Але якщо у нього є якесь захоплення, де він кращий за інших - краще за однокласників грає на гітарі, або катається на скейті, або розбирається в комп`ютерах, - авторитет серед друзів йому і так забезпечений. І не потрібна тоді сигарета.

Чий приклад заразний?

Значно більше шансів призвичаїтися до куріння у дітей, батьки яких палять. За розрахунками наркологів, вірогідність того, що підліток закурить вже в 12 років, сягає 80%, якщо в його сім`ї палять троє дорослих, і 40% - якщо палить хоч би одна людина.

Подумайте, може, ви зважитеся кинути палити заради того, щоб син не закурив? Це буде сильний хід, підліток його оцінить.

Не можете кинути? Кайтеся. Поясніть дитині, як безглуздо ви поступили, коли вперше закурили, як слабкі ви тепер перед цією залежністю і як багато вона вам приносить шкоди. І у жодному випадку не вставайте в позу: "Я дорослий - тому мені можна, ти дитина - тобі не можна". Психологи вважають, що так ви тільки підштовхнете підлітка до куріння.

Які доводи проти куріння значущі і переконливі для підлітків?

Психологи вважають:

Можна сказати дитині, що "розвинений" Захід палить менше "нерозвинених" країн. Палити в цивілізованому суспільстві немодно.

І це насправді так. У США в 1966 році, коли почалася антитютюнова національна кампанія, палило 42,6% населення країни. Зараз палить 16%. У Британії палять 27% чоловіків і 26% жінок. У Швеції - 19% чоловіків і стільки ж жінок. У нас же - 63% чоловіків. По цьому показнику ми в компанії найвідсталіших африканських країн. Але здорова мода дійде і до нас.

У США, у всіх європейських країнах вже давно не дозволяється палити в суспільних місцях і в офісах, там маса кафе і ресторанів для некурців, солідні фірми вважають за краще наймати на роботу людей, необтяжених цією шкідливою звичкою, - вони не хочуть, щоб їх співробітник пропускав по хворобі багато робочих днів, а ті, що палять хворіють частіше, давно доведено. Кар`єрний зліт курцеві в Європі і США теж не загрожує - керівник, що заходжується в застарілому кашлі курця, - це не той образ менеджера, який працював би на прославляння фірми.

Навіюйте дитині: некурці - своєрідна еліта суспільства, люди вищої культури і розвиненішого інтелекту.

Спробуйте разом порахувати, скільки грошей йде на сигарети в рік, і які корисні речі на ці гроші можна було б купити.

Із західних країн до нас прийшов рух, коли підлітки класами підписують зобов`язання не торкатися протягом року тютюну. Називається воно "Класи, вільні від куріння". Серед тих, що стримали слово розігрується грошовий приз, який клас повинен витратити спільно. З психологічної точки зору це дуже дієвий прийом. У компанії однолітків легше утримуватися від куріння, та і нікому спокушати, коли однокласники не палять. Варто протриматися шкільні роки, а там, дивишся, діти порозумнішають, куріння не здаватиметься їм таким бажаним заняттям і вони не почнуть палити зовсім.

Якщо у вас немає можливості залучити в цей рух клас вашої дитини, спробуйте підписати з ним індивідуальний договір: він не палить рік, а ви за це в кінці року подаруєте йому бажану річ, яка коштує не менше, ніж він витратив би за рік на сигарети.

Відрепетируйте відмову

Будь-яка дитина одного разу стикається з тим, що ровесники або хлопці старші за віком пропонують йому закурити. І навіть підбивають: "Боїшся спробувати? Слабак, мамусин синок!" Тому до такої ситуації підлітка краще підготувати попередньо. Промовте алгоритм відмови, щоб дитина не розгубилася, коли у дворі йому запропонують сигарету.

Психологи радять відмову побудувати так: відмова + аргумент + зустрічна пропозиція.

Аргументом може бути слабке здоров`я: "Ні, спасибі. У мене на тютюновий дим алергія. Може, краще покатаємося на велосипедах?"

Або бажання зберегти голову світлою: "Я не буду. У мене завтра контрольна. Ти вже всі уроки зробив?"

Або вже існуючий негативний досвід: "Я пробував, мені не сподобалося. А ти можеш підтягтися на турніку 7 разів?"

Зустрічна пропозиція переводить розмову на іншу тему і виключає насмішки, можливі у разі відмови закурити. Зробивши зустрічну пропозицію, ваша дитина гідно вийде з складної ситуації.

Цікаво

Дівчатка і хлопчики, статеве дозрівання яких почалося в 11-12 років, до 16 років в 2 рази обганяють однолітків по числу тих, що палять. Вірогідність того, що вони спробують палити ще до 13 років, підвищена в 6-9 разів. Особливо ризикують дівчатка, у яких гормональна перебудова почалася незабаром після 10 років.

Раннє статеве дозрівання, на думку учених, - такий могутній чинник ризику, що навіть соціальне становище батьків і клімат в сім`ї відходять на другий план. Учені вважають, що вчителям, батькам і психологам потрібно переконувати дітей не починати палити вже з 10-11 років.

Тільки факти

175 тисяч "тютюнових" поліцейських патрулюють в країнах Євросоюзу території шкіл і підприємств, офіси і ресторани. Курцям - штраф 68 євро.

Єврокомісія дозволила керівникам фірм не брати на роботу кандидатів, що палили. Вони прокурюють в середньому 20 годин робочого часу на місяць.

У американському містечку Калабасас заборонено палити скрізь, навіть на балконі власного будинку. Штраф - 500 доларів. І мешканці не ремствують, вони самі так вирішили.

У Чехії некурящі клієнти страхових компаній одержують знижки при оформленні страховок.

Одна австрійська компанія вирішила доплачувати тим, хто не палить, по 100 євро в місяць.

У Франції теж не можна палити в громадських місцях. Кури на вулиці. Але за кинутий недопалок - штраф 138 євро.

Домашня діагностика  “ЧИ ГОТОВА ВАША ДИТИНА ДО ШКОЛИ?”

    Оцінювання знань і уявлень дитини Чи може дитина: Розповісти про свою країну, місто, в якому живе; Назвати свою адресу, імена, по батькові своїх батьків, їхні професії; Назвати пори та місяці року, дні тижня, частини доби; Що вона знає про тварин і рослини?

 Чи доводилося дитині супроводжувати вас на пошту, до ощадкаси або магазину? Чи відвідувала дитина бібліотеку? Чи доводилося дитині бувати в селі, зоопарку, музеї? Чи мали ви можливість регулярно читати дитині або розповідати казки, історії?

Оцінювання розвитку пізнавальних процесів дитини Чи здатна ваша дитина зрозуміти та здійснити найпростішу класифікацію (наприклад: живі та неживі предмети; дикі та свійські тварини; легковий та внтажний транспорт (а також наземний, повітряний, морський); фрукти та овочі тощо?

 Чи може дитина переказати історію, зберігши основну думку і послідовність подій? Чи легко дитина запам’ятовує невеликі за обсягом вірші? Чи здатна дитина запам’ятати після одного повторення 5-8 односкладових слів? Чи може дитина утримати в пам’яті та виконати як мінімум три вказівки?

Чи може дитина помітити відсутність картинки, якщо їй спочатку показати серію картинок, а одну забрати? Чи в змозі дитина на слух відрізнити одне від одного слова, що відрізняються одним звуком?

Оцінювання рівня пізнавальної активності дитини Чи виникає в дитини бажання роздивитися книги самостійно? Чи із задоволенням і чи уважно слухає дитина, коли їй читають уголос або розповідають щось пізнавальне? Чи запитує дитина про слова, події, побудову речей і причини явищ?

 Чи просить дитина навчити її чого-небудь або придбати їй пізнавальні книги, фільми, погратися в розвивальні ігри разом із нею?

Оцінювання мовленнєвого розвитку дитини Чи легко дитині відповідати на запитання дорослих? Чи може дитина пояснити слова (напр.: велосипед, парасолька, луска, герой, спотикатися, шорсткий та ін.)? Чи може дитина пояснити, де розташовані предмети: на столі, під столом, ліворуч, праворуч? Чи може дитина розповісти історію, описати те, що вона бачить?

Зображення

Оцінювання підготовленості руки до письма Чи вміє дитина писати на папері без сильного натискання на олівець? Чи володіє дитина навичкою зафарбовувати олівцем, не виступаючи за край малюнка? Чи вміє малювати картинки і пояснювати, що на них зображено? Чи вміє дитина користуватися фарбами, пластиліном, олівцем для творчого самовираження?

Чи вміє дитина вирізувати ножицями з тупими кінцями, причому рівно та не завдаючи собі й іншим шкоди?

Оцінювання емоційно-вольового розвитку дитини Чи виглядає дитина веселою та задоволеною вдома і в колі своїх друзів? Чи боїться дитина чого-небудь тривалий час? Чи спокійний сон у дитини, чи швидко вона засинає? Чи виявляє дитина агресію або відчуває невпевненість, тривогу? Чи має дитина погані звички? Чи в змозі дитина підкорити свою поведінку встановленим правилам?

 Чи здатна дитина посидіти спокійно впродовж певного проміжку часу? Чи докладає дитина зусилля для подолання труднощів?

Оцінювання вміння дитини спілкуватися

 Чи вміє дитина стримувати агресивні імпульси на адресу інших людей? Чи поводиться дитина пристойно?

Оцінювання вмотивованості дитини до навчання в школі 1. Чи хоче дитина стати учнем або прагне ще на рік залишитися у дитячому садку? 2. Дитина хоче стати учнем: Через зовнішні несуттєві ознаки (гарні зошити, портфель, у класі нові парти, багато нових друзів та ін.); Тому що вона прагне дізнатися багато нового, писати, вчитися.

Вольова готовність дитини до навчання Чи належною мірою в дитини сформовані навички гігієни (зранку чистити зуби, мити руки перед їжею та ін.)? Чи притаманні дитині стійкі навички самообслуговування (може самостійно зробити бутерброд, одягтися відповідно до погоди, зав’язати шнурки, шарф)? Чи допомагає дитина вдома по господарству (миє посуд, прибирає ліжко, накриває на стіл)?

  Чи вміє дитина утримувати увагу упродовж 15-20 хв., коли перебуває на самоті (під час читання вголос, малювання, гри)? Чи здатна дитина керувати своїми бажаннями (не їсти перед вечерею цукерок, хоча вона має можливість їх узяти; не вередує, якщо дорослий щось забороняє)? Чи вміє дитина поводитися за столом (правильно сидіти, акуратно їсти)? Чи дотримує дитина певного режиму дня (час прогулянки, їжі, сну)?

Якщо дитина ставить запитання, чи завжди вона вислуховує відповідь? Чи прибирає дитина свої іграшки після гри, альбом – після малювання, книжки та зошити – після читання, письма?

ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ, ЯКІ ЯКІ СУПРОВОДЖУЮТЬ ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС ВДОМА

Немає опису світлини.

   

     
    
  
  
     
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.